Eğitim Progamı

Ana Sayfa   Eğitim Programı   →  Eğitim Progamı
2014-07-14    0 Yorum   

Okul öncesi dönem; öğrenme potansiyelinin en yüksek olduğu ve kişiliğin temelinin oluştuğu  dönemdir. Bu dönemdeki eğitim ise , yaşam boyu sürecek olan öğrenmenin temelini oluşturmaktadır. Çocuğun bu dönemde karşılaşmış olduğu tüm olanaklar, en az kalıtımsal özellikleri kadar önemlidir. Çocuk bu dönemde, daha sonra ki yıllarda öğreneceklerini destekleyecek bilgiler ve beceriler geliştirir. Kendini  ifade etmeyi öğrenir. Dilini geliştirir. Yetişkinler ve diğer çocuklarla ilişki kurar. Okula ve topluma uyum için temel olan sosyal beceriler geliştirir. Matematik ve okuma-yazma öncesi becerilerini, problem çözme, karar verme yetilerini geliştirebileceği deneyimler yaşar. Düşünmeyi ve anlamayı öğrenir. Bu deneyimler aynı zamanda temel güveni, kendine saygıyı, başkalarıyla etkileşimi ve öğrenmeyi de güçlendirmektedir.
 
 
Anaokulu  olarak 2-6 yaş grubu çocuklara eğitim verirken, geleneksel eğitim yaklaşımlarından farklı, çağdaş bir yaklaşımla kendi eğitim felsefemizi oluşturduk.
 
Değişik kişiler ve nesnelerle etkileşimde bulunmak, yaşantılardaki farklılık ve zenginlik beynin farklı yollarla gelişmesine neden olmaktadır.
 

 

Eğitim Progamı

Sayfamızı Paylaşın:

Yorumlar

Yorum Ekleyin